Wszystkie pojazdy naziemne (sezon 2)
Cena to kwota za każdy zakup pojazdu. Odblokowanie to jednorazowa opłata po osiągnięciu poziomu w ścieżce Driver. Nowe pojazdy sezonu 2 są pogrubione.
| Pojazd | Typ | Cena | Odblokowanie | Miejsca | Uzbrojenie |
|---|---|---|---|---|---|
| Bobcat | quad | 500 $ | od startu | 2 | brak |
| Kodiak | SUV | 2 500 $ | od startu | 4 | brak |
| Dune Buggy | buggy | 1 500 $ | Driver 9, 25 000 $ | 3 | brak |
| Kodiak [Pickup] | SUV | 3 000 $ | Driver 10, 35 000 $ | 6 | brak |
| Kodiak [M249] | SUV | 6 750 $ | Driver 6, 50 000 $ | 5 | M249 |
| Wolf-110 | lekki transport | 2 200 $ | Driver 8, 50 000 $ | 4 | brak |
| Wolf-110 [M2 Browning] | lekki, uzbrojony | 7 800 $ | Driver 16, 125 000 $ | 5 | M2 Browning |
| Ural | ciężarówka | 5 000 $ | Driver 3, 35 000 $ | 3 | brak |
| Humvee | opancerzony SUV | 3 000 $ | Driver 14, 75 000 $ | 4 | brak |
| Ural Defender | ciężarówka z osłoniętą paką | 7 200 $ | Driver 15, 75 000 $ | 3 | brak |
| Ural Defender [M249] | jw., uzbrojona | 9 500 $ | Driver 22, 100 000 $ | 3 lub 5* | M249* |
| Humvee [M249] | opancerzony SUV | 8 500 $ | Driver 24, 125 000 $ | 5 | M249 |
| Humvee [Minigun] | opancerzony SUV | 10 000 $ | Driver 30, 150 000 $ | 5 | minigun M134D |
| T-72B3 | czołg podstawowy | 16 000 $ | Driver 20, 250 000 $ | 3 | działo 2A46M-5, PKTM, M2 Browning |
| Flakpanzer Gepard | przeciwlotniczy | 14 000 $ | Driver 25, 300 000 $ | 2 | 2× działko 35 mm Oerlikon GDF |
| SPH-2 | artyleria samobieżna | 8 000 $ | Driver 31, 350 000 $ | 3 | działo L52, M249 |
| L2A6 | czołg podstawowy | 22 000 $ (było 14 000 $) | Driver 35, 500 000 $ | 3 | działo L55A1, MG3A1, M249 |
| M113 APC SV | pojazd odrodzenia | nie do kupienia | – | 10 | brak |
- Ceny i odblokowania nowych pojazdów, L2A6, SPH-2 oraz wszystkich zmienionych pozycji pochodzą z patch notes sezonu 2. Pozostałe wartości, miejsca i uzbrojenie podają przewodniki graczy (dane z plików gry) i wiki Dexerto.
- *Przy Ural Defender [M249] źródła się różnią: 3 albo 5 miejsc, jeden albo dwa M249.
- Czołg L2A6 i Gepard mają po 800 HP kadłuba, SPH-2 ma 650 HP, a M113 1 000 HP. HP Wolf-110 i T-72B3 nie jest jeszcze znane.
- Śmigłowców jest sześć (od MH-6 za 6 250 $ do Havoca za 28 000 $). Ceny, sterowanie i obronę AA opisujemy osobno: śmigłowce.
Cztery nowe pojazdy sezonu 2
Sezon 2 wystartował 15 października 2026. BULKHEAD dodał pojazdy, żeby kierowcy, którzy lubią walczyć, mieli co zdobywać przed L2A6.
- Wolf-110: szybki, lekki transport kołowy. Według Dexerto 4 miejsca, 129 km/h i 4 l paliwa na km.
- Wolf-110 [M2 Browning]: ta sama terenówka z obrotowym M2 Browning. 5 miejsc.
- T-72B3: czołg podstawowy, wolniejszy od L2A6, ale tańszy (16 000 $ zamiast 22 000 $) i nieco oszczędniejszy w paliwie. Dostępny już na Driver 20, czyli 15 poziomów wcześniej niż L2A6. Według Dexerto 60 km/h i 3 miejsca.
- Flakpanzer Gepard: pojazd przeciwlotniczy na Driver 25.
W zapowiedzi z 9 października T-72 miał być „far more fuel-efficient” od Leoparda. Patch notes piszą już tylko o „slightly”. Pełna lista zmian sezonu: sezon 2.
Flakpanzer Gepard: dlaczego gracze się kłócą
Gepard ma 2 miejsca, 65 km/h, 800 HP i dwa działka 35 mm. Na pociski karabinowe jest odporny. Zużywa 10 l paliwa na km, najwięcej ze wszystkich pojazdów. Z fotela kierowcy na działonowego przesiadasz się klawiszami F1/F2.
Za mocny? Tak twierdzą głównie piloci:
- Wątek na Steamie „Gepard will ruin current gamemode.” (17.10.2026) napisał pilot transportowy. Według niego Gepard jest „super easy to use and super powerful”. Może stanąć przy bazie wroga i zestrzeliwać śmigłowce zaraz po starcie, a Lakotą z paletą nie da się mu uciec.
- Autor wątku „Fix the Gepard” (17.10.2026) protestuje, że Gepard ma „the exact same 800 HP as the L2A6 MBT”. Chce cięcia do 400 HP, żeby był „glass cannon”.
- Na filmie z Firing Range z 15 października Gepard strąca Little Birda w 2–3 s, a Lakotę w ok. 5 s. Autor nazywa go „mobile CIWS”.
Za słaby? Tak piszą ci, którzy nim jeżdżą:
- Na Havoca trzeba ponad 5 s ognia i ponad 2/3 magazynka.
- Działka podobno nie celują poniżej poziomu, więc Gepard nie trafi piechoty ani czołgu na tej samej wysokości.
- Na Steamie padają opinie „very underwhelming” i „does next to no dmg to helis”.
Obrońcy Geparda przypominają, że w sezonie 2 osłabiono obronę FOB-ów: Talon przeładowuje się 5 s zamiast 2 s. Zwracają też uwagę, że Geparda odblokowujesz dopiero na Driver 25. Jak przeżyć AA w śmigłowcu: śmigłowce.
Do 17.10.2026 BULKHEAD nie zapowiedział zmian Geparda. 17 października studio napisało ogólnie, że część rzeczy jest „clearly out of balance”, a w innych społeczność jest podzielona i trzeba poczekać. W połowie sezonu mają dojść serwery Limited Mode bez najmocniejszej broni i pojazdów, m.in. czołgów i artylerii.
Jak kupić pojazd i gdzie go znajdziesz
- Odblokuj pojazd. Zdobądź wymagany poziom ścieżki Driver i zapłać jednorazową kwotę (np. T-72B3: poziom 20 i 250 000 $). Śmigłowce odblokowujesz w ścieżce Pilot.
- Idź do Vehicle Vendor w bazie (HQ). Stoi osobno od sprzedawcy broni. Wybierasz pojazd lądowy albo powietrzny.
- Uważaj na klik. Zakup następuje jednym kliknięciem i od razu zabiera pieniądze.
- Zbierz załogę. Fotel kierowcy nie ma broni. Do strzelania potrzebujesz drugiego gracza albo przesiadki.
- Zablokuj miejsca i ekwipunek. W menu interakcji pojazdu zamkniesz miejsca dla obcych. Od sezonu 2 ekwipunek kupionego pojazdu jest domyślnie widoczny tylko dla Ciebie i Twojego squadu.
- Pilnuj paliwa i napraw. Każdy pojazd spala paliwo. Wrench (180 $) naprawia każdy pojazd, ale wolno. Refuel i Repair Station w FOB działają, gdy FOB ma zapasy paliwa i części. XP za naprawy idzie do ścieżki Driver.
Przed zakupem przetestuj pojazd na Firing Range. Vehicle Vendor daje tam każdy pojazd za darmo.
M113 APC SV nie kupisz. Pojawia się w bazach wszystkich drużyn, gdy któraś zdobędzie 20 punktów. Kierowca, który dowiezie go do strefy, zarabia na każdym odrodzeniu. Od sezonu 2 gracz, który zmienił drużynę albo dołączył w trakcie meczu, nie użyje go, dopóki sam nie dotrze do Control Zone.
Czym niszczyć czołgi
| Broń | Odblokowanie | Cena | Uwagi |
|---|---|---|---|
| RPG-7 | Support 5, 30 000 $ | 1 800 $ (granat 200 $) | zasięg ok. 300 m |
| MAAWS | Support 18, 100 000 $ | 2 400 $ (pocisk 200 $) | zasięg ok. 400 m, najlepszy na pancerz |
| C4 Charge | Assault 4, 15 000 $ | 250 $ + Remote Detonator 650 $ | trzeba podejść |
| IED | od startu | 300 $ | jednorazowy |
| AT Mine | Support 25, 75 000 $ | 650 $ | wybucha tylko pod pojazdem |
| Stingray | budowla w FOB | 650 materiałów | dron kamikaze |
Ile bezpośrednich trafień w kadłub doprowadza pojazd do stanu krytycznego (płonie i wybucha po ok. 15 s):
| Pojazd | RPG-7 | MAAWS | C4 | AT Mine |
|---|---|---|---|---|
| L2A6, Gepard | 3 | 2 | 4 | 1 |
| SPH-2 | 2 | 2 | 4 | 1 |
| M113 APC SV | 3 | 2 | 4 | 2 |
| Ural (wszystkie) | 2 | 2 | 6 | 1 |
| Humvee / Humvee [M249] | 4 | 1 | 3 | 1 |
| Kodiak (wszystkie) | 1 | 1 | 2 | 1 |
Dane z rosyjskiego przewodnika graczy (pliki gry z sezonu 1). Trafienie w koło albo bak zadaje więcej obrażeń. Wiki Dexerto podaje dla T-72B3 modyfikatory obrażeń: MAAWS +185%, mina AT +145%, drony +450%, kule −100%, czyli kule nie robią mu nic. Gracze piszą też, że oba nowe czołgi padają od jednego IED.
Na co strzelać, a co ignorować
Airwingmarine w filmie „WARDOGS Vehicle Guide: What to Shoot and What to Ignore” (29 września 2026, sezon 1) i gracze testujący na Firing Range mówią to samo:
- Czołg: celuj w tył. Silnik jest z tyłu. Już jedno RPG w tył unieruchamia silnik, a 3 RPG albo 2 MAAWS niszczą czołg. Tył musisz trafić od tyłu: strzał z boku się nie liczy.
- Gąsienice: jedno RPG albo MAAWS od połowy kadłuba do tyłu zrywa gąsienicę z tej strony. Załoga musi wyjść i naprawiać.
- Z bliska: jeden IED podpala czołg, a na tył wystarczą 3 ładunki C4.
- Humvee: najpierw opony (5–8 pocisków na kapcia, drugie tyle na felgi). Do zniszczenia potrzeba 3–4 RPG (źródła się różnią) albo jednego MAAWS. Unikaj wieżyczki i tylnej klapy, bo tam obrażenia są mniejsze.
- Ural: strzelaj z boku w kabinę, drzwi przy baku albo silnik. W tych miejscach wystarczy jeden MAAWS. Trafienie w okno zabija kierowcę.
Testy z sezonu 2 (17.10.2026, Steam) dla nowego czołgu: T-72B3 płonie po 2 RPG w tył, z boku trzeba 4. MAAWS: 2 w tył, 3 w bok. Gepard bierze 2 MAAWS w tył.
Co ignorować:
- Przód czołgu. Pancerz reaktywny pochłania większość obrażeń. Według Airwingmarine z przodu trzeba 8–9 RPG, według testu z 17 października 6 RPG albo 3 MAAWS.
- Karoserię Humvee z karabinu. Magazynek 60 naboi zabiera 5–10% życia.
- Palety na pace Urala. Pocisk MAAWS w paletę nie rani ciężarówki.
- Granatnik na ciężki sprzęt. Na czołg trzeba 10 granatów, na Havoca 15.
Liczby trafień pochodzą z testów graczy i plików gry z sezonu 1. Patch notes sezonu 2 ich nie podają, a łatki mogą je zmienić. O SPH-2 i jego kontrowaniu przeczytasz w poradniku moździerz i artyleria.
Ile płaci zniszczenie pojazdu
Od sezonu 2 każdy wariant ma własną nagrodę, a uzbrojone dają 1,5× więcej XP. Wybrane stawki z patch notes: L2A6 11 000 $ (było 14 000 $), SPH-2 8 000 $, T-72B3 8 000 $, Flakpanzer Gepard 7 000 $, Humvee [Minigun] 5 000 $, Wolf-110 [M2 Browning] 3 900 $, Kodiak 500 $. Pojazdy szturmowe są warte więcej, im więcej mają zabójstw. Jak szybciej zdobyć poziomy ścieżki Driver: klasy i awans.




